SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslev 14402078
nr 1440 2078
Soppslev
silver, med träskaft, 1800-tal. Längd: 41cm, bruttovikt: 116g.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 december 2021
kl 20:59:47
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver